suns
system network data news bugtraq
sexy unix security project
news > FreeBSD 6.0 & NetBSD 2.1 (7) 06.11.2005 23:40
Novembris taads razhiigs sanaacis attieciibaa uz jaunaam BSD opereetaajsisteemu versijaam. Nupat rakstiiju par OpenBSD 3.8 iznaakshanu, tagad iznaaca arii NetBSD 2.1 un FreeBSD 6.0 versijas.
No droshiibas viedoklja, shkjiet, nekaadu dizho innovaaciju nav, ja, protams, neskaita to, ka jaunaas versijas iekljauj sevii patchus kljuudaam, kas tika atrastas ieprieksheejaas versijaas.

Ljaudis melsh, ka FreeBSD 6.0 esot stabilaaks par piekto atzaru, lieliski. Bet kaa buus reaali veel redzeesim, jo 5.x versijas diezgan stipri spljaava sirdii ar savu 'uuber' stabilitaati uz lielaakaam slodzeem. Kaa galvenaas fiichas developeri sola uzlabotu FS aatrdarbiibu, uzlabotu wireless supportu, t.sk. WPA (wireless draiveri, ja nemaldos, lielaa meeraa aiznjemti no OpenBSD). Beidzot ir paraadiijies, pashlaik gan eksperimentaals, PowerPC arhitektuuras supports. Nesen freebsd-security meilinglistee vareeja noveerot diskusiju par dazhaam FreeBSD naakotnes security fiichaam, bet nekaa dizha tur nav, ja vien neskaita faktu, ka ieksh GCC 4.1 beidzot buus iebuuveets ProPolice, taatad tas nespiid agraak par FreeBSD 7.0 reliizi ;)
Siikaak par sesto reliizi var izlasiit sheit: www.freebsd.org/releases/6.0R/announce.html

NetBSD 2.1, savukaart, ir vienkaarshi otraa atzara atjauninaata reliize, kura iekljauj sevii ieprieksh izlabotaas kljuudas kaa arii labaaku/svaigaaku dzelzhu supportu.
Siikaak var apskatiities sheit: www.netbsd.org/Releases/formal-2.0/NetBSD-2.1.html
/ petruha - http://petruha.bsd.lv/ /
comments
maita:
Nevajadzētu vainot FreeBSD izstrādātājus par sākotnējo 5.x zara versiju nestabilitāti. Tieši šajā laikā projektā notika ļoti radikālas (SMP, threading etc.) izmaiņas pašā kodola kodā. Mainījās arī izstrādes modelis, un kā atzina pats Kirks Makkusiks, tas bija viens no iemesliem, kāpēc viņš attiecās no core team vadības -- attīstības procesu bija grūti kontrolēt. Tas arī iemesls, kāpēc Mets Dillons fork()oja DragonFly :) FreeBSD izvēlējās grūtāko ceļu, un tad jau redzēsim vai tas viņiem nesīs panākumus. Šobrīd izskatās, ka risks ir attaisnojies, jo 6.0-release testos 'skeilojās' ļoti pat labi.
valdiic:
No FreeBSD 5.x atzara nestabils bija tikai FreeBSD <= 5.2.1. Versijas 5.3 un 5.4 arī pie lielām slodzēm darbojas ļoti stabili. Vienīgi SMP varēja būt biki labākā izpildījumā :)
Behemoth:
Atceries valdiic, kā reiz lielīdams man instalēji 5.2.1 versiju?
petruha:
valdiic, tikai? Pagaaja vairaak kaa pusotrs gads, kameer beidzot paraadiijaas 5.3.
sorehead:
lol, 4.x vairs netiek supportēts..;) Nezinu, man i diezgan daudz kastes ar 4.x.. Tā arī laikam viņas paliks tādas pašas, jo uz FreeBSD vairs negribas skatīties.
petruha:
sorehead, lieliska fire-and-forget admina attieksme, nozheelojami.
maita:
viņš gribēja teikt, ka openbsd rocks! :)
add comment*
author:
email:
piecpadsmit:
comment:


* ja iztiksi bez spama, offtopika un muljkjiibaam, iespeejams, ka tavs koments netiks izdzeests.
« back

valid xhtmlvalid css